Multi Remover Pure

105.00kr

Flaska, 100 ml

SKU: 097-100 Category:

Description

Flaska, 100 ml

Se produktinformation och exempel här

Grimas Multi Remover Pure är en tvåfasvätska på oljebasis. Multi Remover Pure tar bort alla sorters make-up, även extremt tålig make-up som Camouflage Make-up Pure, Derma Wax, Nose Wax och Ögonbrynsplastik. Den kan också användas för att ta bort alla färgspår som finns kvar på huden efter att en make-up har tagits bort.

Pure innebär att produkten i fråga inte innehåller några kemiska konserveringsmedel (som tex parabener) eller halogen-organiska sammansättningar. Precis som övriga produkter från Grimas är produkterna från serien Pure parfym- och glutenfria.

Bruksanvisning
Skaka produkten väl före användning.

Dränk en bomullspad med Multi Remover Pure och dutta den på huden. Massera in borttagningskrämen och torka av med en servett eller torr bomullspad. Skulle det fortfarande vara en lätt film på huden kvar, avsluta rengöringen med Grimas Cleansing Lotion

Additional information

Weight 114 g